Europejskie Forum Rolnicze, 19-20 marca 2024

Szanowni Państwo. Szósta edycja Europejskiego Forum Rolniczego odbędzie się w dniach 19-20 marca 2024 roku w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Województwa Podkarpackiego w Jasionce k. Rzeszowa.

Kolejna odsłona Europejskiego Forum Rolniczego zbliża się wielkimi krokami. Tegoroczna edycja obfitować będzie w szereg debat i rozmów, poświęconych najważniejszym wyzwaniom, stojącym przed polskim i europejskim rolnictwem.

 

Zapisy trwają! Rejestracja prowadzona jest poprzez specjalny formularz dostępny pod adresem: https://forum-jasionka.pl/rejestracja/. Co istotne, udział w wydarzeniu - zarówno w formule stacjonarnej, jak i online jest zupełnie bezpłatny!W programie pojawią się dwie główne debaty. Pierwsza z nich będzie dotyczyć dwóch dekad członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Okazja ku temu jest wyjątkowa – w tym roku bowiem upłynie 20 lat od momentu, kiedy staliśmy się pełnoprawnym członkiem wspólnoty. Drugi tematem przewodnim Forum będzie dyskusja o tym, jak przygotować polskie i europejskie rolnictwo na członkostwo Ukrainy w Unii Europejskiej. Prelegenci podniosą pytania dotyczące konkurencyjności europejskich rolników wobec ukraińskiego rolnictwa oraz efektywnego wykorzystania potencjału współpracy na jednolitym rynku. Jest to szczególnie ważne w kontekście ewentualnego włączenia naszego sąsiada do UE.

 

Europejskie Forum Rolnicze co roku gromadzi przedstawicieli zarówno polskiej, jak i międzynarodowej sceny politycznej, a także wybitnych ekspertów z sektora rolnictwa. Forum stanowi nie tylko platformę do ważnych dyskusji, ale oferuje również strefę wystawienniczą. To doskonałe miejsce do poznania najnowszych rozwiązań, a także narzędzi służących podnoszeniu jakości produkcji rolnej, jak również wspierających innowacje w rolnictwie oraz wymianę handlową w obszarze rolno-spożywczym.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

Europejskie Forum Rolnicze organizowane jest przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Agro Promotion.

 

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na oficjalnej stronie EFR: https://forum-jasionka.pl/ .


 

Współpraca