POLYSTYVERT współpracuje z COEXPAN w celu walidacji technologii rozpuszczania RPS firmy innotech do zastosowań w opakowaniach jogurtów FFS.


  • Po obiecujących wynikach z poprzemysłowym materiałem pochodzącym z recyklingu, w najbliższych tygodniach obie firmy przeprowadzą testy z odpadami pokonsumencką.



Najnowsze osiągnięcia i prawdziwe próbki jogurtu zostaną zaprezentowane na targach Pollutech 2021 (12-15 października 2021 r., Eurexpo Lyon).

Polystyvert, innowacyjny lider w technologii rozpuszczania, oraz COEXPAN, jeden ze światowych liderów w dziedzinie systemów opakowań żywności Form Fill Seal (FFS), współpracują w celu walidacji stosowania rozpuszczania rPS w aplikacjach opakowań jogurtów FFS.

Podczas pierwszej fazy walidacji oba zespoły przeprowadziły kilka testów w Innotech (Innovation and Technology Center of COEXPAN i EMSUR) z bardzo pozytywnymi wynikami pod względem jakości i przetwarzalności.

Z surowca wyjściowego udało się usunąć zanieczyszczenia, w tym pigmenty i barwniki. Innotech z powodzeniem wytłaczał i termoformował granulki z recyklingu w pojemnikach na jogurt wykonanych z przetworzonego PS.

Pelet badany podczas procesu wytłaczania wynosił 50% poprzemysłowy rPS (struktura ABA) oraz strukturę jednowarstwową ze 100% poprzemysłowym rPS. Arkusze zostały następnie przetestowane na przemysłowych systemach pakowania jogurtów FFS, a na koniec przeanalizowane w laboratorium centrum rozwoju.

Wśród różnych technologii recyklingu rPS, zdolność oczyszczania Polystyvert umożliwia początkowe usuwanie trudnych do usunięcia zanieczyszczeń (pigmentów, papieru, tektury i innych tworzyw sztucznych), oferując możliwość uzyskania wysokiej jakości produktu i obróbki różnych trudnych do recyklingu surowców.

Dzięki wysokiej jakości rPS firmy Polystyvert pomyślnie przeszedł testy wyzwań i migracji. Na podstawie tych doskonałych wyników Polystyvert otrzymał list certyfikacyjny do kontaktu z żywnością w USA od Intertek, niezależnego laboratorium.

Po obiecujących wynikach uzyskanych z poprzemysłowych materiałów pochodzących z recyklingu, w najbliższych tygodniach obie firmy przeprowadzą testy z odpadami pokonsumenckie.

Dinis Mota, dyrektor generalny COEXPAN: Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy z Polystyvert, która pozwoli nam zademonstrować wykonalność i potencjał technologii recyklingu rozpuszczania polistyrenu. Wzmacnia to naszą pozycję zrównoważonego rozwoju i nasz cel, jakim jest osiągnięcie modelu gospodarki o obiegu zamkniętym.

Solenne Brouard Gaillot, założycielka Polystyvert: Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Coexpan w celu ustanowienia gospodarki o obiegu zamkniętym w opakowaniach do żywności PS.

(Informacja prasowa firmy COEXPAN)


Współpraca