Radom i okolice dołączają do Pogromców Marnowania Jedzenia
Od dziś mieszkańcy Radomia stali się częścią społeczności Pogromców Marnowania Jedzenia! Lokalne restauracje, kawiarnie, sklepy czy cukiernie są dostępne w aplikacji Too Good To Go, gdzie można znaleźć i upolować pyszne paczki niespodzianki w przystępnej cenie. Inicjatywę aktywnie wspiera, znany w całym Radomiu i nie tylko, finalista programu Master Chef – Tomasz Skobel.
Wśród miejsc, które dołączyły do walki z marnowaniem jedzenia, znalazły się:
Restauracja Teatralna, Otwarta Wine Cafe, Slice Shop – pizza na kawałki,
Kavvka Coffee, Dobry Sklep – żywność ekologiczna, Czas na chleb, La Melisa
Cafe and Restaurant, e-superfood.pl, Bonito Sushi & Asian Food, Gingers
American Tex-Mex Restaurant, Naleśnikarnia Ancymonek, Karo Premium Jar Catering, BEEF Steakhouse Radom, Shari Sushi Radom.
Do grona miast objętych zasięgiem aplikacji w województwie mazowieckim dołącza Radom. Mieszkańcom inicjatywy odpowiedzialnego podejścia do jedzenia w lokalnej społeczności nie są obce. Od lat prężnie działa radomski Bank Żywności, a radomianie chętnie dzielą się nadwyżkami, odwiedzając funkcjonujące w mieście jadłodzielnie, które stanowią doskonałą ideę zapobiegająca marnowaniu żywności. To jednak nie koniec. Startująca w Radomiu aplikacja Too Good To Go daje kolejną szansę na uratowanie wielu smacznych posiłków. Tym samym poszerza się wachlarz możliwości, z których mogą korzystać radomianie chcący ograniczać skalę marnowania jedzenia.
Aplikacja Too Good To Go to narzędzie dla każdego posiadacza smartfona łączące mieszkańców miasta i okolic z ulubionymi miejscami, które na koniec dnia przygotują pyszną paczkę-niespodziankę ze świeżą, niesprzedaną danego dnia żywnością, a to wszystko za ułamek ceny regularnej. To Good To Go pomaga nie tylko pomaga uratować jedzenie przed zmarnowaniem, ale również wspiera branżę gastronomiczną, która wciąż znajduje się w ciężkiej sytuacji. Radom i okolice są kolejnymi punktami na mapie Polski, które dołączają do rewolucji w niemarnowaniu. – My szefowie kuchni doskonale wiemy, jak ważny jest każdy produkt, ile pracy i serca wkładamy w każdą potrawę, która wychodzi z kuchni. Niestety czasami nawet najskrupulatniej zaplanowane menu nie jest nas w stanie uchronić przed nadwyżkami, dlatego Too Good To Go jest dla nas kołem ratunkowym. Bardzo się cieszę, że mogę propagować ideę niemarnowania w Radomiu i zachęcam każdego, do dołączania, czy to jako miejsce, które ratuje, czy jako Pogromca Marnowania Jedzenia – podkreśla Tomasz Skobel, z restaurcji Teatralna, finalista Master Chef. – Dzień dobry Radom! Witamy na pokładzie Pogromców Marnowania Jedzenia. Z każdym miesiącem jest nas coraz więcej, a do naszego grona dołączają właśnie kolejni mieszkańcy województwa mazowieckiego. Jestem pewna, że Too Good To Go zyska sympatię w regionie i razem uratujemy tony pysznego jedzenia, jak również wesprzemy restauratorów w walce z marnowaniem – mówi Anna Kurnatowska, Country Managerka Too Good To Go.
Z Too Good To Go można również korzystać w Opolu, Toruniu, Bydgoszczy, Rzeszowie, Katowicach, Bielsku-Białej, Wrocławiu, Łodzi, Trójmieście, Warszawie,
Krakowie, Szczecinie, Lublinie, Poznaniu, Olsztynie i Elblągu, Białymstoku oraz Częstochowie. Warto przypomnieć, że problem wyrzucania żywności dotyczy każdego z nas. Jak wskazują najnowsze badania w ramach projektu PROM, rocznie marnujemy 4,8 mln ton jedzenia! Oznacza to, że w Polsce w każdej sekundzie przez cały rok wyrzucanych do kosza jest blisko 153 kilogramy żywności w całym łańcuchu, z czego aż 92 kg w polskich domach – czyli zawrotne 60%. Na całym świecie w każdej sekundzie 51 ton jedzenia ląduje w koszu, co nie jest bez znaczenia dla środowiska. Produkcja każdego produktu żywnościowego zużywa określoną ilość wody i energii. Wraz z wyrzucanym posiłkiem marnujemy również naturalne zasoby naszej planety oraz narażamy ją na niepotrzebną emisję CO. Aż 10% globalnej emisji gazów cieplarnianych ma swoje źródło w zmarnowanym jedzeniu.
Każda uratowana paczka niespodzianka, to ekwiwalent 2,5 kg niezmarnowanej emisji CO2e. W ciągu rocznej działalności użytkownicy aplikacji uratowali ponad 1 200 000 paczek-niespodzianek, nie marnując tym samym 3 000 000 kg CO2e To tyle, ile wyemitowałby samolot okrążający Ziemię 561 razy.
Lista pierwszych partnerów Too Good To Go dostępnych w regionie wydłuża się każdego dnia. Aby dołączyć swój biznes do rewolucji w niemarnowaniu, wystarczy wejść na stronę: https://toogoodtogo.pl/pl/business
(Informacja prasowa Too Good To Go)