Światowa produkcja mleka wzrośnie do 2050 roku o 50 procent!

16.06.2021 -

Do 2050 roku światowa produkcja mleka i zapotrzebowanie na na nie wzrośnie o 50%. W krajach rozwijających się wzrost wyniesie ponad 67%, podczas gdy w krajach rozwiniętych wyniesie 26%. Zostało to zgłoszone podczas internetowej konferencji międzynarodowej sieci analitycznej IFCN.

 



 

Światowa produkcja mleka w ostatnich 20 latach wzrosła o 62%

Według analityków w krajach rozwijających się jest obecnie 6 milionów gospodarstw. Co więcej, w ciągu ostatnich 20 lat światowa produkcja mleka wzrosła o 62%, przekazuje Dairynews. Wzrost w krajach rozwijających się wyniósł 114 procent, a w krajach rozwiniętych 22%.

Ponadto do 2050 roku producenci mleka będą mogli czerpać korzyści z rosnącego rynku dzięki większej ilości spożywanego mleka (+50%) i większej ilości zebranego mleka (+100%).

W przypadku Maroka sektor mleczarski poczynił znaczne postępy dzięki strategii Plan Maroc Vert. Na przykład region Doukkala, który przyczynia się do 18% krajowej produkcji mleka, odnotowuje obecnie rekordową produkcję mleka na poziomie 380 milionów litrów rocznie, co stanowi wzrost o 90% w porównaniu z 2008 rokiem.

Światowa produkcja mleka – największy gracz odpowiada za jedną piątą wolumenów

Światowa produkcja mleka, jest warta obecnie ponad 700 miliardów dolarów. Z biegiem czasu produkty stały się bezpieczniejsze i zdrowsze dzięki większemu nadzorowi i przepisom, a niektóre z największych firm mleczarskich na świecie w tej branży to Unilever i Kraft Heinz. Nawet rentowność w przemyśle iw gospodarstwach mleczarskich wzrasta dzięki wdrożeniu nowej technologii, która pomogła zwiastować większą wydajność.

Chociaż można by pomyśleć, że farmy są wszędzie na całym świecie, a produkcja mleka będzie rozłożona równomiernie na całym świecie, prawda jest zupełnie inna. Tylko trzy kraje odpowiadają za ponad 40% całkowitej światowej produkcji mleka, z czego dwa znajdują się w Azji.

Światowa produkcja mleka u 20 największych dostawców to obecnie 77% globalnych wolumenów. Prawdą jest, że te 20 krajów jest rozsianych po całym świecie, od Ameryki Północnej po Amerykę Południową, Europę i Azję, a Afryka jest głównym kontynentem, który w ogóle się nie pojawia. Największy producent mleka Indie odpowiada za jedną piątą całkowitej światowej produkcji mleka.

(16.06.2021 za swiatrolnika.info)


Współpraca