Esko i CERM jako pierwsze na świecie umożliwiają automatyzację złożonych etykiet dla Grupy Asteria

Współpraca opracowuje pierwsze zintegrowane rozwiązanie upraszczające procesy i rozszerzające ofertę

Esko i CERM opracowały pierwsze na świecie zintegrowane rozwiązanie, umożliwiające belgijskiej grupie Asteria automatyzację przepływów pracy w celu produkcji złożonych etykiet.

Esko, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań programowych i sprzętowych, które przyspieszają proces wprowadzania na rynek pakowanych towarów, pracował nad projektem z CERM, wiodącym twórcą MIS dla etykiet i konwerterów opakowań, w celu opracowania rozwiązania, które zarówno uprości procesy, jak i rozszerzy ofertę produktów Accent, części Asteria Labels & Packaging Group.

– Accent chciał poprawić wydajność przepływu pracy dzięki złożonym etykietom – od drukowania z przodu i z tyłu, etykiet hybrydowych drukowanych za pomocą wielu technologii drukowania po etykiety wielowarstwowe, takie jak duo i tri-labels – powiedział Ken Polspoel, Global Solutions Manager w Esko. – Jesteśmy dumni z tego, że mamy silne relacje z naszymi klientami i zawsze słuchamy ich potrzeb, więc kiedy Accent przyszedł do nas z ich wyzwaniem, natychmiast zaczęliśmy badać, w jaki sposób nasze rozwiązania mogą pomóc w ich przezwyciężeniu.

Esko współpracował przy pilotażu z CERM, kontynuując współpracę, która rozpoczęła się ponad 10 lat temu. – Dyskusje te zaowocowały opracowaniem zupełnie nowej innowacji, która umożliwiła Accent automatyzację i usprawnienie dużej części produkcji złożonych etykiet – powiedział Ken. – Ulepszenia przepływu pracy były napędzane przez logikę biznesową CERM, a następnie w pełni zautomatyzowane w Automation Engine. Cieszymy się, że jako pierwsi wprowadziliśmy na rynek tę nową funkcję, a od czasu naszej współpracy z Grupą Asteria została ona już wdrożona ponad 10 razy w firmach na całym świecie, w tym w Europie, Azji i USA.

Christophe Beke, Chief Technology Innovation Officer w Asteria Group, który zarządzał projektem dla Accent, powiedział, że kiedy rozpoczął się projekt pilotażowy, wyzwaniem było przede wszystkim zautomatyzowanie różnych smaków i wielu etykiet dla jednego z ich klientów.

– Chociaż ta praca stanowiła tylko 5% naszych wszystkich zamówień, złożoność zadania drukowania oznaczała, że mieliśmy zarówno specjalistę od sztuki, jak i operatora przygotowania do druku zatrudnionego w pełnym wymiarze godzin tylko do zarządzania projektem – powiedział Christophe. – Brak możliwości zarządzania tym za pomocą zautomatyzowanych przepływów pracy oznaczał, że różne pliki były potrzebne na różnych etapach pracy. Teraz jest w pełni zautomatyzowany, wszystko jest usprawnione, usuwając wszelkie możliwości błędu ludzkiego podczas ładowania różnych plików w niewłaściwym czasie.

Korzyści z nowej integracji z Esko Automation Engine obejmują możliwość automatyzacji przepływów pracy dla złożonych zadań – od drukowania kombinowanego po drukowanie z przodu i z tyłu. – Oszczędności w zakresie wydajności i produktywności od czasu wprowadzenia nowej funkcji integracji Automation Engine były ogromne – powiedział Christophe. – Jeśli zrobimy etykietę peel-off, gdzie wcześniej musielibyśmy spędzić około czterech godzin w przygotowaniu do druku, można to teraz zrobić w mniej niż 30 minut.

Ken Polspoel wyjaśnił, że ponieważ firmy starają się wyróżnić, a wymagania klientów stają się coraz trudniejsze, innowacje takie jak ta mogą teraz pomóc firmom w dostarczaniu złożonych etykiet w mniejszej liczbie ręcznych kroków i znacznie krótszym czasie. – Potrzeba jest w dużej mierze podyktowana dynamiką rynku – powiedział Ken. – Widzieliśmy przepisy i przepisy zmuszające marki do umieszczania większej ilości informacji niż kiedykolwiek wcześniej na etykietach, dlatego przetwórcy etykiet zawsze szukają nowych sposobów osiągnięcia tego celu bez uszczerbku dla celów artystycznych marki.

– Zaobserwowaliśmy również wzrost tak zwanego druku hybrydowego lub kombinowanego, na przykład, w którym kombinacje druku cyfrowego i fleksograficznego lub sitodruku są stosowane na tym samym produkcie. Tworzenie takich etykiet może być trudne, ale dzięki integracji Automation Engine i CERM MIS możemy połączyć cechy każdej metody drukowania i zamiast dzielić pliki drukowania, można je wykonać jako jedno – i w pełni zautomatyzowane!

Ostateczna integracja została zakończona przez Esko i CERM pod koniec 2021 r., a system jest obecnie wdrażany w innych zakładach Grupy Asteria i innych firmach na całym świecie.

– Kiedy opracowaliśmy te interfejsy integracyjne, celem było ułatwienie wstępnej produkcji nie tylko standardowych etykiet, ale także bardziej złożonych etykiet – powiedział Ken. – Uproszczenie tego procesu oznacza, że w rzeczywistości stwarza on dodatkowe możliwości produkcji etykiet wyższej klasy, takich jak te z wykończeniem foliowym. Nie tylko ułatwia tworzenie bardziej atrakcyjnych wizualnie etykiet, ale także opracowywanie bardziej złożonych etykiet w ramach innowacyjnych kampanii marketingowych i angażujących klientów.

– Sukces programu pilotażowego z Grupą Asteria, a następnie wdrożenie zintegrowanych funkcji pokazuje głębię naszej współpracy z CERM, z którą pracowaliśmy przez ponad dekadę i nad ponad 100 współpracami – powiedział.

(Informacja prasowa ESKO)


Współpraca