Firma Esko jako pierwsza wdraża nowe standardy parametryczne w oprogramowaniu do projektowania w oparciu o kod FEFCO 2022

Po wsparciu prac podjętych przez FEFCO (Europejską Federację Producentów Tektury Falistej) w zakresie opracowywania nowych standardów stylów projektowania, firma Esko jako pierwsza wprowadziła na rynek nowe standardy jako narzędzia parametryczne w swoim oprogramowaniu do projektowania konstrukcji.

Ponieważ przetwórcy tektury falistej na całym świecie dostosowują się do zmieniających się czynników rynkowych i boomu w handlu elektronicznym, wiele problemów, z którymi borykają się dzisiejsi przetwórcy, zostało rozwiązanych w 12. edycji uznanego na całym świecie Kodeksu FEFCO, „Biblioteka stylów projektowania produktów z tektury falistej”.

– Najnowsza edycja wprowadziła do przewodnika kolejne sto nowych kodów – wyjaśnił Jan De Roeck, dyrektor ds. pakowane towary. – Współpracując z FEFCO przez wiele lat, byliśmy dumni, że ponownie mogliśmy pomóc w opracowaniu tych nowych standardów.

Stosowany na całym świecie system projektowania opakowań z tektury falistej, FEFCO Code, zawiera projekty najpopularniejszych typów pudeł z przypisanym do każdego numeru kodu, co czyni go niezbędnym narzędziem w branży opakowań z tektury falistej. Pierwotnie opracowany w latach 60. XX wieku w celu zastąpienia długich i skomplikowanych opisów słownych konstrukcji opakowań, odrębne kody i projekty służą do stworzenia wspólnej podstawy komunikacji, zarówno wewnętrznej, jak i z klientami na całym świecie.

Najnowsza, 12. wersja Kodeksu FEFCO odzwierciedla rozwój branży tektury falistej, nowe technologie, zmiany rynkowe i ponad sto nowych projektów – w tym nową serię związaną konkretnie z handlem detalicznym i e-commerce.

– Konstrukcje nadające się do przebudowy są niezwykle ważne podczas projektowania opakowań – powiedział Jan. – Inteligentne, parametryczne standardy pomagają zaoszczędzić czas projektowania i zmniejszyć liczbę błędów. Esko ArtiosCAD posiada inteligentną bibliotekę projektów o zmiennym rozmiarze obejmującą standardy US, ECMA, FEFCO i wyświetlania, która podejmuje decyzje projektowe za użytkownika, a także zaawansowaną funkcję przebudowy projektu, która umożliwia parametryczną przebudowę projektów z wykorzystaniem nowych wartości geometrycznych. Wykorzystanie możliwości projektowania 3D oprogramowania do opracowania i zapewnienia dokładności nowych projektów FEFCO miało sens.

Włączenie standardów parametrycznych do biblioteki ArtiosCAD to ogromny czynnik różnicujący, który pomógł uczynić z tego najpopularniejszego na świecie oprogramowanie do projektowania konstrukcji.

– Wraz z ciągłym rozwojem w sektorze, szczególnie w dziedzinie e-commerce i wykorzystania materiałów o wysokiej zawartości materiałów pochodzących z recyklingu, zdolność do dokładnego, elastycznego i innowacyjnego projektowania, jako możliwość elastycznego przebudowy w razie potrzeby ze względu na wysokie tempo dzisiejszej produkcji – ma coraz większe znaczenie – powiedział Jan De Roeck. – Kody FEFCO są używane przez tysiące firm na całym świecie i jesteśmy zaszczyceni, że możemy być zaangażowani w rozwój tej 12. edycji.

– Jesteśmy również zachwyceni, że jako pierwsza firma programistyczna wdrożyliśmy te standardy jako narzędzia parametryczne w naszym oprogramowaniu do projektowania konstrukcji i jesteśmy równie dumni, że nasze rozwiązanie ArtiosCAD pomaga klientom na całym świecie w jak najlepszym wykorzystaniu tych standardów.

Julian Pachniewski, przewodniczący grupy roboczej Kodeksu FEFCO, skomentował: – Aktualizacja Kodeksu FEFCO była konieczna, aby odzwierciedlić najnowsze osiągnięcia projektowe, ulepszenia technologiczne i wymagania klientów. Branża tektury falistej po raz kolejny udowodniła swoją odporność i elastyczność w dostosowywaniu się do zmian rynkowych i przewodzeniu innowacjom.

Podsumował: – FEFCO pragnie podziękować wszystkim firmom i ekspertom projektowym, którzy wsparli aktualizację Kodeksu FFECO, w tym firmie Esko, za pomyślne zakończenie i publikację. Zachęcające jest obserwowanie szybkiego rozpoczęcia wdrażania i wykorzystywania nowych stylów projektowania w rozwiązaniach programistycznych.

Interaktywny dokument ze stroną przeglądową dla każdej serii, podkreślającą nowe kody, kod FEFCO został przyjęty przez International Corrugated Case Association (ICCA). Kodeks można pobrać bezpłatnie ze strony FEFCO. Więcej informacji na temat pełnej gamy zintegrowanych rozwiązań Esko można znaleźć na stronie www.esko.com

(Informacja ESCO)


Współpraca