Futurystyczny plan żywieniowy, który łagodzi poczucie winy i wpływa korzystnie na zdrowie. Huel publikuje raport o zrównoważonym odżywianiu


  • Huel ujawnia, że produkowane przez firmę pełnowartościowe posiłki generują ślad węglowy równy 0,6 kg dwutlenku węgla (to 1/6 śladu, który zostawia cheeseburger) i zobowiązuje się do dalszego jego zmniejszenia do 2021 r.



  • Marka publikuje swój pierwszy "Raport o zrównoważonym odżywianiu" i przedstawia zmiany konieczne do zmniejszenia wpływu naszej diety na globalny kryzys klimatyczny i nasze własne zdrowie.
  • Raport zestawiający ślad węglowy oraz wartość odżywczą codziennych posiłków to kolejny etap w działaniach Huel dot. zrównoważoności.
  • Huel zobowiązuje się do umieszczenia informacji o emisji dwutlenku węgla na swoich opakowaniach do końca 2021 r. i tym samym, ma nadzieję zachęcić branżę do większej przejrzystości. Działanie ma także ułatwić klientom podejmowanie bardziej świadomych i zrównoważonych decyzji.

Huel ujawnia, że ślad węglowy posiłku z proszku marki o wartości 400 kcal wynosi 0,6 kg i zobowiązuje się do dalszego zmniejszenia tej wartości do 2021 roku. Firma, która zyskała popularność w ponad 100 krajach dzięki prostym rozwiązaniom w zakresie pełnowartościowego odżywiania, prezentuje nowe dane umacniające jej pozycję na rynku jako “przyszłość żywności”.

W swoim pierwszym "Raporcie o zrównoważonym odżywianiu" Huel przedstawia kluczowe zmiany niezbędne do zapewnienia przyszłym pokoleniom odżywczej diety w kontekście ograniczonych zrównoważonych zasobów naszej planety.

Raport jest nową odsłoną tradycyjnej formy raportowania zrównoważonego odżywiania w przemyśle spożywczym, w którym te wskaźniki są badane osobno. Badania pokazują, że podczas gdy za ok. 1/4 (26%) globalnych emisji dwutlenku węgla stoi produkcja żywności, którą spożywamy, ubogie odżywczo diety są przyczyną około 11 milionów zgonów rocznie. Korzystając z systemu punktacji, który po raz pierwszy bierze pod uwagę zarówno elementy odżywiania, jak i ślad węglowy, Huel kwestionuje codzienne wybory żywności pod względem ich faktycznych wartości odżywczych i szkodliwych konsekwencji dla planety.

Przykładowo, porcja Huel Powder o smaku waniliowym o wartości 400 kcal generuje 0,6 kg CO2e, a jednocześnie zapewnia równowagę białka, węglowodanów i tłuszczów oraz optymalne ilości wszystkich 26 niezbędnych witamin i minerałów. Dla porównania, typowa gotowa kanapka z kurczakiem i boczkiem (400 kcal)* wytwarza 65% więcej gazów cieplarnianych (0,99 kg CO2e) porcja Huel o tej samej wartości kalorycznej (0,6 kg CO2e), a także ma gorszą wartość odżywczą – Huel zawiera 7% więcej białka, 85% więcej błonnika i 30% mniej nasyconych tłuszczów. Szokujące jest to, że cheeseburger (400 kcal)* emituje 510% więcej gazów cieplarnianych (3,66 kg CO2e) niż porcja Huel (0,6 kg CO2e), który dla porównania ma również 32% więcej białka, 92% mniej tłuszczów nasyconych i 90% mniej cukru.

Znaczące i namacalne zmiany są konieczne do poprawy zdrowia całej populacji świata oraz stanu naszej planety. Problem polega na tym, że w przeciwieństwie od jasnych ustaleń dot. etykietowania żywności , nie ustalono oficjalnie zasad określania emisji dwutlenku węgla wynikającej z naszych wyborów żywności. Aby ułatwić konsumentom dokonywanie zrównoważonych i pożywnych wyborów, Huel zaczął udostępniać informacje o emisji dwutlenku węgla w odniesieniu do swoich produktów na stronie internetowej marki i zobowiązał się do umieszczenia tej informacji na opakowaniach do końca 2021 roku.

Firma liczy na to , że raport skłoni przemysł spożywczy do dalszego zmniejszania swojego wpływu na środowisko naturalne i zainspiruje do bardziej przejrzystych sposobów dzielenia się tymi informacjami z konsumentami.

Komentując publikację raportu, dyrektor generalny Huel, James McMaster powiedział: "Sposób, w jaki jemy, zabija nas i niszczy planetę. Musimy dokonać zmian, i to szybko. Modyfikacja naszej diety to najprostsza i największa zmiana, która wywrze wpływ zarówno na naszą planetę, jak i na nasze ciała. Przemysł spożywczy musi jednak ułatwić konsumentom podejmowanie takich decyzji, dlatego też zachęcamy wszystkie marki z branży, aby w ciągu najbliższych dwóch lat na wszystkich opakowaniach zaczęły umieszczać informacje o emisji dwutlenku węgla związanej z ich produktami".

„Raport o zrównoważonym odżywianiu" został opracowany w celu przedstawienia i podsumowania poglądów marki na temat przyszłości żywności, jak również oceny działań firmy w kontekście misji zrównoważonego rozwoju. Pomimo tego, że y w porównaniu z wieloma innymi często spożywanymi posiłkamiHuel Powder (Waniliowy) obecnie posiada niski ślad węglowy, firma widzi pole do dalszej poprawy i obiecuje, że do końca 2021 roku zmniejszy ślad węglowy swoich produktów w proszku o 10% i nie przestanie pracować nad dalszymi poprawkami w nadchodzących latach.

(Informacja prasowa Huel)


Współpraca