Rusza Grupa Robocza „Mleczarstwo” przy Okrągłym Stole ESG – spójne liczenie śladu węglowego priorytetem sektora
Rusza Grupa Robocza „Mleczarstwo” przy Okrągłym Stole ESG – spójne liczenie śladu węglowego priorytetem sektora

15 czerwca 2026 r. odbyło się inauguracyjne posiedzenie Grupy Roboczej „Mleczarstwo”, działającej w ramach Okrągłego Stołu ESG. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele przetwórstwa mleczarskiego, producentów rolnych, handlu, instytucji finansowych oraz administracji publicznej. Pracom Grupy przewodniczy Marcin Hydzik, Prezes Zarządu Związku Polskich Przetwórców Mleka (ZPPM), a jego zastępcą jest Dorota Grabarczyk z Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

24 czerwca 2026 r.


Współpraca