​Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej organizuje bezpłatne szkolenia dla Kół Gospodyń Wiejskich

​Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej jesienią 2024 organizuje bezpłatne szkolenia dla KGW i innych organizacji pozarządowych z terenów wiejskich, z zakresu pisania projektów i podstaw komunikacji.


W ramach szkoleń przewidziana jest organizacja dwóch weekendów szkoleniowych:

„Projektowe ABC”
Celem szkolenia jest wzmacnianie potencjału organizacyjnego podmiotów działających na rzecz rozwoju lokalnej społeczności poprzez przekazanie wiedzy i nabycie umiejętności z zakresu myślenia projektowego, pisania wniosków i pozyskiwania funduszy.
Podczas szkoleń poruszone zostaną między innymi zagadnienia:
  • myślenia projektowego
  • zasad pisania wniosków o dofinansowanie
  • planowania harmonogramu i budżetowania projektu
  • roli partnerów w projekcie
  • możliwości dofinansowania dla działalności organizacji pozarządowych z terenów wiejskich
Grupa osób: 24 osoby
Forma pracy: Szkolenia są ukierunkowane na pracę warsztatową: ćwiczenia oraz pracę w grupach i aktywne uczestnictwo w zajęciach.

„Komunikacyjne ABC”
Celem szkolenia jest wzmocnienie umiejętności komunikacyjnych osób działających w wiejskich organizacjach pozarządowych, co przeniesie się na lepszą komunikację wewnętrzną w zespole.
Podczas szkolenia poruszona zostanie między innymi tematyka.:
  • bariery utrudniające komunikację, sztuka słuchania i zadawania pytań
  • narzędzia komunikacyjne
  • budowanie i motywowanie zespołu,
  • zarządzanie konfliktami w zespole,
  • prowadzenie spotkań koła.
Grupa osób: 24 osoby
Forma pracy: Szkolenia są ukierunkowane na pracę warsztatową: ćwiczenia oraz pracę w grupach i aktywne uczestnictwo w zajęciach.
Szkolenia są skierowane do wszystkich osób, zaangażowanych w organizacje społeczne w całej Polsce. W ramach szkolenia organizator zapewnia nocleg, wyżywienie oraz trenerów. Organizator nie zwraca kosztów dojazdu.

Harmonogram szkoleń:
11-13 października 2024, Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
  • Szkolenia 1: „Projektowe ABC” – poziom podstawowy
  • Szkolenia 2 „Komunikacyjne ABC”
15-17 listopada 2024, Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
  • Szkolenia 1: „Projektowe ABC” – poziom średniozaawansowany
  • Szkolenia 2 „Komunikacyjne ABC”
Kto prowadzi szkolenia?
Karolina Suska edukatorka, tutorka, trenerka WENDO. Absolwentka Szkoły Liderów PAFW, Akademii Liderów Kultury i Szkoły Trenerów. Aktywnie działa w organizacjach działających na rzecz kobiet, a także skupia się na rozwoju lokalnej współpracy. Czynnie i nieustannie zajmuje się pisaniem i realizacją projektów społecznych. Realizatorka wielu warsztatów rozwojowych dla kobiet. Nagradzana na poziomie lokalnym i krajowym za swoją aktywność kulturalną i społeczną.
Aleksandra Chomik trenerka umiejętności psychospołecznych, którą pasjonuje tematyka komunikacji, budowania zespołów, współpracy oraz zmiany. Zarządza projektami społeczno-kulturalnymi. Animuje kobiece społeczności lokalne. Pracuje z grupami międzypokoleniowymi. Posiada wieloletnie doświadczenie pracy w sektorze pozarządowym jak również współpracy z instytucjami kultury. Prowadzi warsztaty rozwojowe oraz kręgi wsparcia dla kobiet.
 
Co zyskają uczestnicy z udziału w szkoleniach?
Udział w projekcie pozwoli poznać się osobom, których łączą wspólne cele w zakresie w rozwoju osobistego i rozwoju organizacji. Podczas zajęć uczestnicy rozwiną umiejętności komunikacyjne i zdobędą wiedzę i umiejętności z zakresu myślenia projektowego, pisania wniosków i pozyskiwania funduszy. Poznają sposoby budowania i motywowania zespołu oraz rozwiązywania konfliktów w organizacji. Nade wszystko pozwoli poznać się osobom, które będą dla siebie wsparciem i partnerem różnych przedsięwzięć w przyszłości.
Naszym celem jest podzielenie się z uczestnikami praktyczną wiedzą pomocną przy planowaniu projektów społecznych, które w sposób pozytywny i trwały wpływają na rozwój lokalnych społeczności. Rozumiemy przez to działania, które przyczyniają się do skutecznego rozwiązywania problemów społecznych w środowiskach wiejskich, wspomagając ich efektywny wzrost, budując lub wzmacniając lokalny kapitał społeczny.
 

Współpraca