10. Edycja Targów World Food Poland 2024 + Debata „Zielony Ład w praktyce"

16 kwietnia o godzinie 11:00 miało miejsce uroczyste otwarcie dziesiątej edycji targów World Food Poland 2024. Wydarzenie to, które odbyło się w stolicy, zostało zainaugurowane przez Stefana Krajewskiego, Wiceministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który pełnił rolę głównego mówcy podczas ceremonii otwarcia. Minister Krajewski, wraz z Anitą Sowińską i Agnieszką Szpaderską, Dyrektor Targów WorldFood Poland, przecięli symboliczną wstęgę, oficjalnie rozpoczynając wydarzenie.


Podczas ceremonii Agnieszka Szpaderska zwróciła uwagę na międzynarodowy charakter targów, podkreślając, że w tym roku targi zgromadziły ponad 300 wystawców z 30 krajów, co świadczy o ich globalnym zasięgu oraz znaczeniu. Prezentowane są produkty od lokalnych wyrobów po egzotyczne smaki z różnych części świata, a także nowoczesne technologie w dziedzinie produkcji żywności. Szpaderska podziękowała również wszystkim wystawcom, sponsorom oraz partnerom za ich wkład w organizację tego prestiżowego wydarzenia.
 
W trakcie pierwszego dnia targów odbyły się liczne konferencje i debaty, w tym panel dyskusyjny pt. „Zielony Ład w praktyce”, który skupił się na wyzwaniach i możliwościach wprowadzenia systemu kaucyjnego na opakowaniach po napojach w Polsce. W debacie wzięli udział znaczący liderzy branży, w tym Andrzej Gantner, Dyrektor Generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności, oraz inni eksperci i decydenci.
 
Jednym z głównych punktów programu pierwszego dnia jest również konkurs o Złoty Medal, który ma na celu wyróżnienie najbardziej innowacyjnych i obiecujących produktów prezentowanych przez wystawców. Do konkursu zostało zgłoszone ponad 160 produktów, a członkowie przez cały pierwszy dzień targów debatowali w celu wyłonienia zwycięzcy.

W skład jury konkursu wchodzi:
- Ewa Rembiałowska
- Dariusz Richter
- Jarosław Uściński
- Agnieszka Tokarz
- Justyna Rytel-Adrianik.

 
Targi World Food Poland
Targi World Food Poland
Targi World Food Poland Stefan Krajewski Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Targi World Food Poland Anita Sowińska Podsekretarz Stanu Ministerstwo Klimatu i Środowiska
Targi World Food Poland Andrzej Gantner wiceprezes zarządu, dyrektor generalny PFPŻ
Targi World Food Poland Debata Zielony Ład w praktyce, czyli jak wdrożyć system kaucyjny

Współpraca